Наші читачі ще мало знайомі з продукцією українського бренду Gelius, а тому саме час виправляти ситуацію на прикладі огляду зарядної станції Gelius Prometheus X1 (500 Вт). Чим цікава ця новинка, чому купити Prometheus X1 варто саме зараз, та які ваші проблеми вона зможе вирішити?
Габарити, вага та ємність
• Габарити — 178х161х241мм;
• Вага – 4.7 кг;
• Ємність — 124 800 мА/год;
• Батарея акумулятора — 461Вт/год.
Упаковка
Почнемо з того, що сам виріб постачається в дуже яскравій картонній коробці, де розміщений на щільному полістиролі. Такий, скажімо так, пом’якшувач є гарантом того, що пристрій не пошкодиться під час транспортування і це добре.
Дизайн упаковки виконаний в яскравому стилі – в Gelius це люблять. Є багато різноманітних ілюстрацій, в тому числі самого пристрою, технічних даних, а також інформації щодо безпосередньо виробника. Від себе додам, що яка б доля не спіткала коробку після того, як ви виймете з неї сам пристрій і супутні аксесуари, витратити деякий час на вивчення інформації зі стінок варто, адже на них дійсно багато корисного в технічному плані.
Функції захисту
• Коротке замикання;
• Надструм;
• Перевантаження;
• Перегрів;
• Перенапруга;
• Коротка напруга.
Інформація зі стінок коробки
Отже, що цікавого на стінках? Перш за все, дуже інформативна ілюстрація виробу – можна розглянути все до дрібниць, а ще досить предметно оцінити його зовнішність. Тут же дані щодо потужності «ікса», а ще вказана ємність батареї, способи підзарядки та інші важливі речі. Те, що цей пристрій з чистою синусоїдою, виробник також відзначив.
Одна із бокових стінок примітна результатами тестування Prometheus X1 при підключенні до неї різноманітних приладів-споживачів. Крім зазначеного, сюди ж винесли інформацію щодо захистів, які забезпечуються контролером BMS, а також один зі сценаріїв використання X1. Останній, до речі, ну дуже наочно демонструє, що використанням Prometheus X1 (500 Вт) виключно під час блекаутів, кількість сценаріїв не обмежується.
З решти цікавого на стінках варто відзначити перелік технічних характеристик, паспорт пристрою кількома мовами, а ще адресу офіційного сайту бренду Gelius і певну кількість технічної інформації.
Комплектація
Познайомившись і з самою коробкою, і даними з її стінок, подивимося тепер на комплект постачання виробу:
— зарядна станція Gelius Prometheus X1;
— мережевий зарядний адаптер;
— гарантійний талон;
— керівництво користувача.
Використані в корпусі матеріали
Корпус Gelius Prometheus X1 – це поєднання матового пластику двох кольорів, а також невеликої кількості силіконових елементів. Крім зазначеного ще «на борту» гума і трохи металу. За кількість останнього точно не можу сказати, оскільки корпус для користувача не є розбірним, а тому завдання заглянути всередину я собі не ставив. А от зовні металу зовсім трішки – окантування портів, не більше.
Гумові ніжки розміщені по периметру корпусу знизу, і слугують для кількох, скажімо так, «речей». По-перше – перебирають на себе всю можливу вібрацію від роботи приладу, а по-друге – створюють невеликий проміжок між панеллю та поверхнею, на який знаходиться пристрій в конкретний момент. Останнє, до речі, крім всього іншого – це ще й деякий внесок в систему охолодження.
Що ж до силікону, тут «картина» наступна. Силіконові вставки виробник використав на бокових торцях, а також ручці. Від чорного основного корпусу вони відрізняються, перш за все, кольором. До речі, помаранчева панель позаду це вже не силікон. Так «загримували» пластик, хоча не можу не відзначити – таке поєднання вийшло дуже гарним. Втім, до дизайну ми ще повернемось.
Враження щодо якості збірки корпусу
По збірці корпусу претензій немає – і самі матеріали, і формат припасування деталей між собою виконано дуже добре. Шви/зазори на стиках майже відсутні, люфт деталей не відчутний від слова «зовсім». За допомогою якого саме матеріалу частини корпусу зафіксовані в єдину конструкцію виробник не уточнює, але робота виконана неперевершено. До речі, слідів від болтів я тут не помітив, але не виключаю і тієї простої речі, що останні тут просто прикриті гумовими та силіконовими вставками. В будь-якому випадку за збірку особисто від мене вищий бал серед всіх можливих.
Дизайн
Поєднання чорного основного кольору з помаранчевими вставками виглядає круто. Дизайн «живий» і набагато цікавіший великої кількості пропозицій конкурентів навіть у дещо більшому ціновому дивізіоні. Gelius Prometheus X1 – це не тільки функціональний пристрій, котрий має бути в кожній родині, а ще й цікавий елемент декору, причому як робочого кабінету, так і домашньої кімнати. Словом, не варто його ховати десь по шафах – ви 100% скоро захочете ним скористатися чи просто похвалитися перед друзями.
Функціональні елементи
Щодо функціональних елементів, вони облаштовані наступним чином. Зверху зліва – кнопка увімкнення/вимкнення живлення приладу. Трохи нижче розташована клавіша роботи з вбудованим зліва на панелі ліхтариком. На згадану кнопку покладені функції увімкнення/вимкнення, а також перемикання між різними рівнями яскравості його підсвітки та робота функції SOS.
Далі вхід DC 5521 12-24В-5A.
В центрі — два повноцінні порти USB 3.0 (MAX 12В/1.5А). Трохи нижче їх ще два, але вже USB Type-C. Поряд — мітки – 60Вт та 18Вт – це потужність портів.
Ну і що ще варто відзначити – повноцінна електрична розетка. Через неї від даної зарядної станції можна «живити» пристрої-споживачі до 500Вт потужністю. Передбачено й піковий час утримання – 1000Вт. За підтримку чистого синуса ми вже говорили раніше.
На верхній частині станції — бездротова зарядка. Її потужність – 10 Вт. В процесі тестування я спробував її можливості, поставивши на підзарядку Samsung Galaxy S8 Edge. Отриманими результатами лишився задоволений.
Підзарядка станції
Час, що потрібен на повну зарядку батареї – 4-5 годин – залежить від рівня розряду станції в конкретний момент.
Після завершення зарядки відбувається автоматичне вимкнення.
Напруга зарядки — до повного заряду 25.2В±0.1В.
Мої враження від тестування
Можливості Gelius Prometheus X1 не перекривають потреб користувача тільки щодо живлення силових пристроїв. В решті випадків все круто. За тестовий період я спробував живити 49 дюймовий телевізор, газовий котел, кухонний комбайн, а також ручний блендер, заряджав електричний самокат того ж виробника, користувався сушками обуві, а також підігрівав ліжко електричним простирадлом, та багато іншого. Результати нижче:
— електричний самокат того ж виробника на підзарядку;
— ручний блендер;
— ноутбук
— ТВ 49 дюймов
— кухонний комбайн
Коротка післямова
Що ж, навіть моя невелика практика доводить — Gelius Prometheus X1 – це не тільки портативна батарея на блекаути. Це розетка, яка завжди з тобою, і яка не підведе в найбільш важливий момент (звісно, якщо ви не забудете попередньо підзарядити батарею) і яку можна легко і досить комфортно перевозити, навіть в рюкзаку. Це дійсно цікавий накопичувач електричної енергії, який варто рекомендувати всім без винятку користувачам.
Вартість Gelius Prometheus X1 на сайті бренду.
Продукт надано пресслужбою бренду Gelius