Огляд Ajax LeaksProtect – він точно повідомить про підтоплення

30.12.2023

Знайомтесь – це LeaksProtect – надзвичайно компактне рішення еко-системи Ajax, ключовою особливістю якого є – «інформування» користувача про затоплення конкретної, скажімо так, «ділянки» будинку, квартири чи офісного приміщення. Як він це робить та чим ще цікавий? Про все це ми і поговоримо далі.

Комплект поставки та упаковка

— датчик Ajax LeaksProtect;
— коротке керівництво користувача кількома мовами.

Постачається перераховане в маленький картонній коробці молочного відтінку з простим та водночас витриманим дизайном, що поєднує в собі ілюстрацію виробу та деяку кількість технічних даних, серед яких, до речі, перелік ключових особливостей моделі. Таким чином, незалежно від того, яка доля спіткає коробку після розпакування виробу, витратити деякий час на вивчення даних зі стінок варто.

Характеристики та особливості LeaksProtect

  • тип датчика – бездротовий;
  • спосіб встановлення — усередині приміщень;
  • сумісність — хаби Ajax, ретранслятори, ocBridge Plus, uartBridge;
  • час доставляння сигналу тривоги — 0,15 с;
  • живлення — 2 батареї AAA, 3 В (попередньо встановлені в виріб);
  • термін роботи від батареї — до 5 років;
  • радіопротокол Jeweller — дальність зв’язку із централлю — до 1300 м на відкритому просторі, двосторонній зв’язок між пристроями, робочі частоти — 866,0 – 866,5 МГц, 868,0 – 868,6 МГц, 868,7 – 869,2 МГц, 905,0 – 926,5 МГц, 915,85 – 926,5 МГц, 921,0 – 922,0 МГц. Саморегульована потужність радіосигналу — до 20 мВт, блочне шифрування, період опитування датчика — 12–300 с;
  • діапазон робочих температур — 0°С до +50°С;
  • допустима вологість — до 100%;
  • клас захисту — IP65;
  • антисаботаж — захист від підміни, повідомлення про глушіння;
  • габарити – 56х56х14 мм;
  • вага — 40 г.

Використані матеріали та мої враження щодо якості збірки

Корпус Ajax LeaksProtect пластиковий – виробник «вказує» на два майже рівновеликі шматки що між собою зафіксовані мініатюрними металевими гвинтами — характерні шапочки легко «віднайти» на тильній панелі. Стосовно якості пластику, до нього претензій немає — ні скрипу елементів, ні прогинання панелей, ні, що ще більш неприємне — запаху дешевого матеріалу. Словом, в цьому плані, як на мене, навіть придратись і то немає до чого.

Захист корпусу за стандартом IP65 це приємна особливість. Без цієї підтримки я б відразу поставив виробу величезний мінус.

Крім пластику, на зовнішній частині корпусу маємо ще деяку кількість металевих деталей, приміром ті ж контакти сенсора вологи. Напевно, трохи згаданого благородного матеріалу є і в середині, однак туди ми не заглядали, та й сам виробник користувачам цього робити не радить.

Ще один елемент, що також вартий вашої уваги, теж знаходиться знизу. Мова, звісно ж, про інтегровану пластикову кнопку живлення. Маю сказати, що і сам формат, і форма ну дуже вдалі – з нею зручно працювати, а розміщення її саме знизу робить дизайн мініатюрним, по-своєму вичурним та витонченим без претензій на будь-які можливі деталі.

Ергономіка

Верхня панель примітна логотипом виробника, який, що цікаво, в залежності від сценаріїв, може імпульсно підсвічуватися червоним (фіксація протікання/фіксація відсутності протікання), або ж зеленим (необхідність заміни батарейки). Суб’єктивно виглядає ефектно.

Протилежна панель примітна згаданою раніше інтегрованою кнопкою живлення. Крім неї, ще тут контакти сенсора вологи, мітка QR-коду, що «ховає» ключ реєстрації, а також наліпка з маркуванням та назвою моделі.

Налаштування Ajax LeaksProtect

Тут відразу дві приємні «речі»:

— щоб встановити датчик, вам не потрібні абсолютно ніякі додаткові інструменти чи якісь особливі знання, а вся процедура зводиться до встановлення його в місці, де потенційно може бути підтоплення;

— в залежності від місця встановлення, даний датчик може також слугувати цікавим елементом дизайну.

Сценарії встановлення – це всі місця потенційно можливого підтоплення: пральна машинка, ванна, посудомийка, різноманітні стики, в надійності яких ви не впевнені на 100% та ін.

Після встановлення, виконуємо налаштування його роботи в нашій системі Ajax. В цілому тут також проблем не буде і ваших знань вистачить більше ніж, особливо якщо встановлення хабу ви виконували самостійно. Алгоритм наступний. В підменю «Пристрої» обираємо розділ «Додати пристрій», вигадуємо ім’я, скануємо QR-код, що розташований на задній стінці виробу. Потім обираємо приміщення, де буде розташовано датчик – це важлива додаткова опція для навігації. Ну і, зрозуміло ж, не забудьте увімкнути живлення на датчику, інакше система його не зможе розпізнати.

Короткі підсумки

Ajax LeaksProtect доступний у двох кольорах – білому та чорному.

З безпосереднім своїм завданням датчик справляється на відмінно – відповідний сигнал тривоги «летить» до користувача як тільки згаданої «контактної групи» торкається вода. Як реагувати? Тут, на мій погляд, є одне єдиновірне рішення – додати в екосистему Ajax таке рішення як WaterStop. На практиці мова йде про моторизований кран, який перекриває подачу води на трубі заведення в ваше житло. Останній допускає роботу за різними сценаріями, включаючи автоматизацію. І ось саме один зі сценаріїв – автоматичне перекриття води при отриманні відповідного сигналу від Ajax LeaksProtect.

Більше деталей буде у окремому огляді вже зовсім незабаром.

Загалом, навіть без «партнерства» з WaterStop, LeaksProtect виглядає цікаво, і особисто я раджу звернути на нього увагу, адже чи не в кожного у квартирі, домі, офісних приміщеннях існує чимало «локацій», де може виникнути підтоплення. Більше того, є достатньо локацій, в середину яких ми не заглядаємо місяцями, а тому банально можемо пропустити проблему. І тут вже варто порахувати – що для вас краще і простіше – вкласти кошти в захист (причому його ж можна зробити автоматичним), чи ж в ремонт та відшкодування збитків.

Продукт надано пресслужбою Ajax Systems

Вартість моделі на сайті виробника.

Обсуждение закрыто.