Як пройти перевірку системи Прозорро?

19.01.2022

Державні закупівлі здійснюють на користь держави, організацій, підприємств і, звичайно ж, громадян. Сьогодні торги для державних закупівель проводять через платформу Прозорро.

Для того, щоб почати працювати, потрібно зареєструватися на сайті через один із порталів. Кожен з них працює за єдиним прайс-листом, проте може пропонувати додаткові послуги за певною вартістю. Однією з найпопулярніших є Українська Універсальна Біржа – tender.uub.com.ua. Після реєстрації користувач отримає доступ до перегляду тендерів, які вже пройшли, а також статистики та даних про нові аукціони.

Прозорро: особливості роботи платформи

Щоб почати працювати, обов’язково знадобиться реєстрація. Після проходження процесу користувач потрапить у загальну базу даних, доступну кожному учаснику біржі. Починається автоматичний процес обміну даними. Закупник повинен виставити запит на початок тендеру, у якому вказує:

  • найменування закупівлі;
  • особливості угоди;
  • потрібну вартість, від якої потрібно відштовхуватися.

Далі всім учасникам у профілі надходить автоматичне сповіщення. Потрібно швидко увійти в особистий кабінет та переглянути пропозицію. Якщо така угода зацікавила, потрібно скласти заявку у відповідь. Важливо дотриматися всіх умов, адже в ряді випадків можуть відхилити запит. Наприклад, коли в ньому є грубі помилки, якщо пропозиція учасника не покриває всі потреби замовника, або якщо переможець відмовляється підписувати договір.

Як пройти перевірку на біржі Прозорро?

У процесі реєстрації може знадобитися пройти ідентифікацію Прозорро. Існує два способи перевірки: через ЕЦП чи оплату через рахунки компанії. Користувач може вибрати найзручніший для нього варіант. Для того, щоб взяти участь у тендерах, потрібно сплатити внесок, який прописаний у законодавстві. Також для того, щоб повністю ідентифікуватися, потрібно отримати акредитацію профілю. Її можна одержати автоматично після отримання та активації повідомлення через електронну пошту.

Ідентифікація за допомогою ЕЦП

ЕЦП є електронним цифровим підписом, за допомогою якого можна засвідчити факти підписання та цілісності електронних документів користувача Прозорро. Законодавчо такий вид підпису наділений тими самими якостями, як і простий. Після входу в профіль компанії потрібно вибрати пункт «Підписати ЕЦП». Далі треба буде вставити готовий файл електронного підпису і завершити процес ідентифікації.

Ідентифікація за допомогою оплати

Це також простий спосіб, при якому в особистому кабінеті користувача потрібно внести кошти на рахунок без урахування ПДВ. Для цього варто вибрати пункт «Поповнити баланс», далі вписати суму до оплати та обрати рядок «Сформувати рахунок-фактуру для оплати». Після того, як кошти надійдуть на рахунок організації, у статусі профілю з’явиться напис «Ідентифікований». Таким чином видно, що підтвердження даних займає невеликий час, і вже за пів години можна починати відстежувати тендерні пропозиції.

Обсуждение закрыто.